Paznokcie To Tu

Manicure

Już najwyższy czas, abyś wybrała się do salonu urody i zrobiła manicure, bo Twoje paznokcie same się o to proszą. Skórki obrosły płytkę, a kształt paznokci pozostawia wiele do życzenia. Nie wspominając o skórze rąk… Jaki jednak rodzaj manicure wybrać? Zdradzamy tajemnice tego zabiegu.

 Manicure to zabieg upiększający paznokcie, pielęgnujący je, a także poprawiający kondycję skóry rąk. Wiesz o nim tyle, natomiast kiedy przeglądasz ofertę salonów, rodzajów manicure jest co najmniej trzy. Czasem salony mają jeszcze autorskie zabiegi dodawane do manicure.
Jakie więc są obecnie najpopularniejsze rodzaje manicure?

To przede wszystkim manicure klasyczny, pojawiający się przeważnie pierwszy na liście salonów. Polega on na opiłowaniu i nadaniu odpowiedniego kształtu paznokciom, a następnie odsunięciu skórek kopytkiem, usunięciu ich za pomocą cążek, a następnie wyrównaniu wszelkich nierówności za pomocą frezarki. Wprawna manicurzystka nie uszkodzi przy tym zabiegu ani płytki paznokcia, ani też nie zatnie skóry klientki. Minusem tego rodzaju manicure jest konieczność regularnego stosowania tej metody, gdyż po mechanicznym usuwaniu skórek, szybciej one odrastają. Na koniec tego rodzaju manicure maluje się paznokcie metodą wybraną przez klientkę.

Drugi rodzaj manicure to manicure biologiczny, w którym po opiłowaniu paznokci i nadaniu im ładnego kształtu, również usuwa się skórki, ale metodą nieinwazyjną. Znaczy to, że do ich usuwania nie używa się żadnych metalowych narzędzi, a drewniane patyczki, którymi jedynie odsuwamy skórki. Ten zabieg polecany jest Paniom, które nie usuwały wcześniej skórek cążkami. Dzięki temu skórki nie zarastają paznokcia w dużym stopniu. Zabieg również kończy malowanie paznokci.

Japoński manicure to manicure, którego podstawą jest również manicure klasyczny lub biologiczny, opcjonalnie maska na dłonie, a następnie zamiast malowania paznokci, manicurzystka poleruje paznokcie specjalną pastą i utrwala ją talkiem. Po tym zabiegu paznokcie są niezwykle błyszczące, a efekt utrzymuje się ok. 2 tygodni. Nie można ich jednak w tym czasie malować, ponieważ lakier nie będzie się ich trzymał.

SPA manicure to kolejny rodzaj manicure rozpoczynający się manicure klasycznym lub biologicznym, w zależności od wyboru klientki, a następnie zabiegami pielęgnującymi paznokcie i dłonie. I tak, po usunięciu skórek, manicurzystka robi klientce peeling dłoni, później nakłada na dłonie odżywczą maskę  i klientka może wybrać masaż lub parafinę na dłonie. Po nawilżeniu skóry dłoni  wykonuje się malowanie paznokci.

Malowanie
Końcowym etapem manicure jest malowanie i tutaj możemy wybrać jeden kolor lakieru, frencz-manicure lub też kolor wraz ze zdobieniem paznokci. Manicurzystka dopasuje kolor i rodzaj malowania do okazji na jaką chcemy mieć manicure. Jeśli jest to jakieś wyjście, możemy wybrać zdobienie lub jakiś oryginalny kolor, jeśli chcemy manicure do pracy, lepiej wybrać kolory stonowane lub też frencz-manicure. Nowości

 

 

Paznokcie To Tu
Ul. Sarmacka 28B
02-972 Warszawa

tel. 0048  516954889

 

 

 

 

Paznokcie To Tu - Salon Pięknych Paznokci Warszawa Wilanów